Jak radzić sobie z zakwaszeniem? Odkwaszanie organizmu

Odkwaszanie organizmu

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w naszym organizmie występuje coś co nazywamy równowagą kwasowo-zasadową. Jakby tego było mało, może dojść do momentu, w którym zostanie ta równowaga zostanie zachwiana. Takie zachwianie niesie za sobą konsekwencje dla naszego zdrowia. Jakie? Oto kilka z nich: Osteoporoza, osłabienie fizyczne, zawroty głowy… A to tylko początek . Zakwaszenie organizmu to problem dotykający coraz większą ilośc osób, warto wiedzieć więc, jak sobie z nim radzić.

Odkwaszanie organizmu

 

Równowaga kwasowo-zasadowa – Co to tak na prawdę jest?

Jest jednym z najważniejszych mechanizmów regulujących nasz organizm. To stan, dzięki któremu zachowujemy odpowiednie proporcje między kationami i anionami w płynach ustrojowych naszego organizmu, co pozwala na utrzymanie prawidłowego pH w organiźmie. Stan równowagi kwasowo-zasadowej osiągamy wtedy, kiedy zakres pH krwi dla większości procesów przemiany materii wynosi 7,35 – 7,45. Większe pH oznacza przewagę składników zasadowych, mniejsze – przewagę składników kwasowych. Wystarczą małe odchylenia od normy aby doświadczyć niebezpiecznych skutków dla naszego zdrowia. Poziom pH najlepiej badać podczas krótkiego badania laboratoryjnego krwi.

Jakie są przyczyny zakwaszenia naszego organizmu?

Przyczyną jest zwiększona ilość kwasów. Niestety, organizm na pewnym etapie życia nie jest już w stanie sobie z tymi kwasami radzić. W efekcie dochodzi do zmniejszonego ich wydalania przez nerki oraz wyczerpania mechanizmów neutralizujących. Otwiera się droga rozwoju różnego rodzaju zarazków, bakterii i wirusów, dochodzi do fermentacji pokarmu, powstawaniu drożdży, grzybów i pleśni, które żywią się naszym pożywieniem.

Objawy zakwaszenia

Objawów jest pełno i dotyczą czasami całego organizmu. Pierwszym objawem, na podstawie którego powinniśmy odczuwać już lekki niepokój są cienie pod oczami. Długotrwałe zakwaszenie sprzyja rozwojowi ciężkich chorób, takich jak: nadciśnienie miażdżyca cukrzyca osteoporoza nowotwory zmiany zwyrodnieniowe stawów dna moczanowa nadwaga ogólne zmęczenia braku koncentracji zaburzenia snu napięcie nerwowe depresje częste infekcje zaparcia łamliwość paznokci wypadanie włosów

Jak przywrócić równowagę?

Spirulin Plus to skuteczny produkt odkwaszający organizm i usuwający nadmiar wody. Preparat składa się z wysokiej jakości surowców, które tworzą unikalny skład o niesamowitym działaniu. Głównym składnikiem produktu jest spirulina.

tabletki na zakwaszenie

Regularne stosowanie Spirulin Plus gwarantuje eliminację skutków zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej oraz wzrost odporności organizmu.
 

zakwaszenie organizmu

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*